Mektep Meydan Galatasaray, Çelenk Bafra


Kısaca: Galatasaray Lisesi'nin kuruluşunun 150. yılı için yapılmış, Çelenk Bafra küratörlüğündeki sergi.


Neden çok iyi? Eğitim sürecinde öğrencilerinin kültür ve sanata katılımını desteklemesiyle öne çıkan Galatasaray Lisesi, bu tür sergilerden bekleneceği gibi okul tarihi ve mezunlarının şimdi neler yaptığı gibi konulara eğilmektense başka bir yol seçmiş. 10 ayrı sanatçıdan, çoğunluğu bu sergi için üretilen işler; okulun mimari ve peyzaj düzeni, mekânın bulunduğu semtteki anlamı, öğrencilerinin sanatla olan ilişkisi gibi konulara güncel sanat perspektifinden yaklaşıyor.


Süre: Sadece işlere bakmak isteyen biri yarım saatte bitirebilir ancak broşürdeki açıklamaları da okumak isteyenler 1 saat ayırabilirler.


Mekân: Pera Müzesi, İstanbul


Sergideki işlerin fotoğrafları ve künye bilgileri:

Vahit Tuna, Meçhul Öğrenci Anıtı, 2018.Cemal Emden, Ağaçlı Yol, 2009.Antonio Cosentino, Etrafında, 2018.Hasan Deniz, Duvar, 2018.


Elvan Alpay, İsimsiz, 2018.


Hera Büyüktaşçıyan, Gül Bahçesinin Ardı, 2018.


Ali Kazma, Okul, 2013.


Barış Göktürk, Cumartesi, 2018.Burak Delier, Zil: Gelmekte Olan Bir Okuldan Sahneler, 2018. (G. S. L. Tiyatro Topluluğu ile birlikte)


biriken (Melis Tezkan, Okan Urun), Unplugged, 2018.


#ÇelenkBafra #ElvanAlpay #biriken #HeraBüyüktaşçıyan #AntonioCosentino #BurakDelier #HasanDeniz #CemalEmden #BarışGöktürk #AliKazma #VahitTuna #PeraMüzesi #GalatasarayLisesi #GörselSanatlar

© 2018 by Çok iyi işler. Tüm hakları saklıdır.

  • whatsapp
  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • Beyaz Heyecan Simge